Krytyczne Wyzwania Duszpaszterskie – edycja 2.
Edycja 2
Czas spotkania: 1 kwietnia 2023 od 10.30 do 17.00
Miejsce: ul. Wyborna 20, Warszawa (WSTS)
Opłata konferencyjna: 70 zł (nie obejmuje obiadu)
Organizatorzy:
Naczelna Rada Kościoła Zielonoświątkowego
oraz
Chrześcijańskie Forum Kobiet
Prelegenci
Katarzyna Rojewska
Doktorka nauk medycznych; psycholożka kliniczna; psychoterapeutka z nadaniem Ministra Zdrowia w zakresie psychoterapii dzieci i młodzieży; certyfikowana specjalistka terapii środowiskowej; adiunkt Uniwersytetu Śląskiego; kierownik studiów podyplomowych z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży SWPS w Katowicach; autorka licznych prac naukowych z obszaru zdrowia psychicznego i somatycznego; kierownik Centralnej Pracowni Psychologii Klinicznej w SP Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu ŚUM; konsultantka w Oddziale Kardiochirurgii i Transplantacji Serca Dzieci w SCCS w Zabrzu; kierownik szkolenia specjalizacyjnego z psychologii klinicznej w ramach SP SK1 w Zabrzu; współwłaścicielka Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej „DIADA” w Gliwicach; liderka służby wśród kobiet; wraz z mężem zaangażowana w poradnictwo małżeńskie oraz organizację chrześcijańskich obozów; szczęśliwa żona i matka dwóch dorosłych córek.
Wojciech Gajewski
Profesor Uniwersytetu Gdańskiego; historyk; specjalizuje się w historii starożytnej i historii Kościoła, społeczno-religijnych aspektach wczesnego Imperium Rzymskiego, relacjach chrześcijaństwa i judaizmu okresu tzw. drugiej Świątyni, oraz w historii ruchu pentekostalnego; doktorat poświęcony strukturze Kościoła pierwszych dwóch wieków; habilitacja związana z badaniami domostwa i rodziny w starożytności; profesura uczelniana za stworzenia podejścia oikoidalnego w ramach metody społeczno-kulturowej w badaniach nad antykiem; autor kilku monografii: Charyzmat, urząd, hierarchia, Ekklesia a oikos w epoce Nowego Testamentu, Kościół w świetle antycznego domostwa; współautor wielu opracowań zbiorowych i ponad 60 artykułów naukowych; zawodowo odpowiedzialny za religioznawstwo na UG; Pastor Zboru Chrystusa Zbawiciela we Fromborku; mówca konferencyjny; zaangażowany w służbę nauczania i duszpasterstwo. Pasjonat żeglarstwa i górskich wędrówek; mąż Alicji, ojciec trójki dorosłych dzieci, dziadek czworga wnucząt.
Marek Kamiński
Biskup Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce od 2008 roku; doktor nauk teologicznych; kaznodzieja; pastor; wykładowca akademicki; mówca na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Od 2022 roku jest Przewodniczącym Pentecostal European Fellowship – organizacji europejskiej zrzeszającej 55 denominacji zielonoświątkowych z Europy i około 6 mln wiernych. Jest członkiem światowego zarządu Assemblies of God oraz zasiada w prezydium Pentecostal World Fellowship, która zrzesza denominacje zielonoświątkowe różnych nurtów z całego świata.
Piotr Karaś
Prezbiter Okręgu Centralnego Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce; członek Prezydium Naczelnej Rady Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce; doktor nauk teologicznych; kaznodzieja; wieloletni pastor zboru w Łodzi; wykładowca akademicki.
Zakres tematyczny KWD edycja 2.
1. SEKSUALNOŚĆ A TOŻSAMOŚĆ – fundamentalne pytania o to, kim jestem w świecie pełnym sprzeczności, zachwianego poczucia bezpieczeństwa i niejasnych ról społeczno-kulturowych.
Dowiesz się:
-
- jak nasza seksualność wpływa na naszą tożsamość;
- o trudnościach młodej generacji w rozwijaniu własnej tożsamości;
- jak wspomagać ludzi w procesie określania siebie.
2. DYSFORIA PŁCIOWA I INNE ZABURZENIA ORAZ PROBLEMY ZDROWTNE ISTOTNIE WPŁYWAJĄCE NA DOŚWIADCZANIE WŁASNEJ SEKSUALNOŚCI.
Dowiesz się:
-
- czym jest zaburzenie dysforii płciowej;
- o możliwym wpływie różnych problemów zdrowotnych na trudności z określeniem własnej płci i seksualności;
- jak towarzyszyć ludziom doświadczającym istotnego cierpienia związanego z trudnościami w określeniu własnej płci i seksualności.
3. DUSZPASTERSTWO W XXI WIEKU.
Poznasz:
-
- współcześnie adekwatne modele duszpasterstwa;
- efektywne duszpasterstwo;
- granice duszpasterskiego poznania i rozumienia
- granice interwencji duszpasterskiej
Komu dedykujemy konferencję?
- Pastorom i pastorowym;
- liderkom i liderom lokalnego kościoła;
- duszpasterzom;
- osobom szczególnie zainteresowanym niesieniem pomocy ludziom w kryzysie.
Każdy, komu leży na sercu dobro ludzi, powinien obowiązkowo być w tym czasie z nami!
Dlaczego warto tam być?
- Bo kościół musi ROZUMIEĆ LUDZI, którym służy;
- bo kościół powinien BYĆ WRAŻLIWY na ludzkie dramaty;
- bo kościół potrzebuje POZNAĆ I ZROZUMIEĆ złożoność wyzwań współczesności;
- bo kościół powinien UMIEJĘTNIE REAGOWAĆ;
- bo kościół musi SKUTECZNIE POMAGAĆ;
- bo wysłuchasz znakomitych eksperckich wykładów;
- bo będziesz uczestniczyć w dyskusjach po każdym z nich.