5. Ogólnopolska Konferencja Żon Pastorów, Pastorowych, Pastorek

Niektóre punkty programu konferencji:

1) „Odmawiać bez poczucia winy”, warsztat Agnieszki Sowińskiej-Wróbel

2) „I co z tą uległością?”, warsztat Iwony Karaś

3) „Kobieta spełniona w różnych dekadach życia” wykład dr n. med. Katarzyny Rojewskiej

4) „Kościół, który chroni, pomaga i wspiera ofiary przemocy” wykład Iwony Karaś

5) Pastorskie dzieci – debata prowadzona przez Małgorzatę Robaczek

6) Świadectwa, wyznania i pastorskie wyzwania – dzielenie się doświadczeniami w służbie: Danuta Tomczyńska, Małgorzata Robaczek, Jolanta Kuśmider i inne z Was.

Prelegentki, kaznodziejki, coachinie:

 • Iwona Karaś
 • Joanna Kmiecik
 • Małgorzata Mocha
 • Katarzyna Rojewska
 • Agnieszka Sowińska-Wróbel
 • Ewa Wasilewska-Kamińska

Uwaga! Konferencja jest dedykowana tylko i wyłącznie żonom pierwszych pastorów, ewentualnie pastorkom, czyli takim, które pełnią funkcję pastora.
Prosząc o niektóre dane, potrzebujemy potwierdzić Twoją tożsamość.

Czas spotkania: 24 listopada 2022 godz. 18:30 do 26 listopada 2022 godz. 12:00
Miejsce: Warszawa, ul. Wyborna 20, WSTS

Opłata 650 zł (koszty podróży we własnym zakresie) obejmuje:

 • hotel Novotel: 370 zł (dwie doby ze śniadaniem)
 • wyżywienie: 130 zł czwartek – obiadokolacja; piątek – obiad i kolacja, słodkie poczęstunki, ciasta i napoje
 • opłata konferencyjna: 150 zł

Przydatne informacje:

 • Hotel Novotel znajduje się 10 minut pieszo od Dworca Centralnego w Warszawie.
 • Z hotelu pastorowe będą wożone na WSTS i z powrotem specjalnie wynajętym autobusem.

Biskup Marek Kamiński prosi, aby lokalne kościoły pokryły wszelkie koszty uczestnictwa pastorowej w 5. Ogólnopolskiej Konferencji Żon Pastorów.

Prelegentki, kaznodziejki, coachinie:

Iwona Karaś

Prezeska Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Psychoterapii, dyrektorka Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Łodzi – od niemalże 30 lat pomaga osobom doświadczającym przemocy domowej; żona pastora Kościoła Zielonoświątkowego w Łodzi; pedagożka; matka dwóch dorosłych synów; uwielbia gotować z pasją.

Małgorzata Mocha

Mówczyni konferencyjna; kaznodziejka; duchowa mentorka i inspiratorka; liderka uwielbienia; muzyk; wraz z mężem, Leszkiem, prowadzą od lat Kościół Zielonoświątkowy „Oaza” w Jastrzębiu Zdroju, mama dwóch córek. Szczęśliwa babcia Teodora i Melanii.

Ewa Wasilewska-Kamińska

Inicjatorka i liderka ChFK; Żona Biskupa Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce; doktorka nauk społecznych; wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego; autorka publikacji naukowych; ekspertka w obszarze kształcenia myślenia krytycznego; mówczyni konferencyjna; kaznodziejka; wieloletnia żona pastora i liderka lokalnego kościoła; mama dwóch synów; podróżniczka. Autorka bloga „Żona Biskupa” – https://www.facebook.com/ZonaBiskupa oraz kanału YouTube – https://www.youtube.com/c/ŻonaBiskupa.

Katarzyna Rojewska

Doktorka nauk medycznych; psycholożka kliniczna; psychoterapeutka z nadaniem Ministra Zdrowia w zakresie psychoterapii dzieci i młodzieży; certyfikowana specjalistka terapii środowiskowej; adiunkt Uniwersytetu Śląskiego; kierownik studiów podyplomowych z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży SWPS w Katowicach; autorka licznych prac naukowych z obszaru zdrowia psychicznego i somatycznego; kierownik Centralnej Pracowni Psychologii Klinicznej w SP Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu ŚUM; konsultantka w Oddziale Kardiochirurgii i Transplantacji Serca Dzieci w SCCS w Zabrzu; kierownik szkolenia specjalizacyjnego z psychologii klinicznej w ramach SP SK1 w Zabrzu; współwłaścicielka Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej „DIADA” w Gliwicach; liderka służby wśród kobiet; wraz z mężem zaangażowana w poradnictwo małżeńskie oraz organizację chrześcijańskich obozów; szczęśliwa żona i matka dwóch dorosłych córek.

Agnieszka Sowińska-Wróbel

Psycholożka, terapeutka i coachini akredytowana przez International Coaching Federation, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego; specjalistka leczenia depresji, zaburzeń lękowych, emocjonalnych oraz związanych z perfekcjonizmem; wspiera w kryzysach życiowych, w znajdowaniu równowagi między dawaniem i braniem, w budowaniu wewnętrznej odwagi do zmian; pomaga kobietom, które „utknęły” w swoim życiu i potrzebują wsparcia, by ruszyć dalej; prowadzi warsztaty dla małżeństw i rodzin; pomysłodawczyni i współautorka cyklicznych spotkań “Nowe Życie Rodziny” przy Kościele Zielonoświątkowym w Łodzi; żona; mama dwójki nastolatków; czyta bez umiaru, kocha góry, głośno śpiewa i ma słabość do kolczyków i bransoletek; autorka bloga www.agnieszkawrobel.pl

Joanna Kmiecik